Skip to content

Cinema Park “Królestwo zwierząt”

Seans “Królestwo Zwierząt” w Cinema Park  skierowany jest do dzieci od 7 lat. Trwa około 2,5 godziny. W tym czasie widzowie odwiedzają 6 różnych sal:

  • sala wyobraźni
  • sala inspiracji
  • sala 3D
  • sala ruchu
  • sala interakcji
  • sala muzyki

W każdej na widzów czekają nowe atrakcje.

I tak: w sali wyobraźni dzieci słuchają słuchowiska o ludziach, których samolot rozbił się w tropikalnej dżungli, w sali inspiracji oglądają film o tym, jak ludzie pomagają orangutanom, których naturalne środowisko jest niszczone przez człowieka. W sali 3D wkładają trójwymiarowe okulary i oglądają film o wędrówkach ptaków. W sali muzyki mogą się chwilę poruszać tańcząc taniec do melodii inspirowanej odgłosami zwierząt. Z wielkiego ekranu zabawny prowadzący zachęca dzieci do naśladowania dźwięków i ruchów, które pokazuje.

W sali interakcji odbywa się interaktywny quiz. Przy wejściu wszyscy otrzymują piloty, później jest krótka instrukcja obsługi, pytanie na rozgrzewkę i zaczynamy! Dzieci na sali podzielone są na dwie grupy (w naszym przypadku na chłopców i dziewczynki). Na koniec dowiadujemy się która grupa zdobyła najwięcej punktów (w naszym przypadku chłopcy niestety 😉 ) i którzy gracze zajęli pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Ci otrzymują pamiątkowe dyplomy.

Ostatnia jest sala ruchu. Tu siadamy w nietypowych fotelach, które poruszają się w trakcie krótkiego i, w tym przypadku, “podwodnego” seansu. Towarzyszą nam też inne atrakcje: pryskanie wodą, dmuchanie “wiatrem”, nawet macki ośmiornicy łapią nas łydki! Emocje są niezapomniane! 🙂

Wizyta w Cinema Park to ciekawe doświadczenie, zwłaszcza dla tych którzy nie mieli styczności z kinem 3D, 5D czy jeszcze więcej “D”. Do minusów zaliczyłabym chyba przede wszystkim jakość, a konkretniej rozdzielczość wyświetlanych filmów, zdecydowanie lata świetności mają już za sobą. Niemniej uważam, że taki seans to ciekawa propozycja edukacyjno-rozrywkowa dla dzieci.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.