Skip to content

Egzamin po klasie II i projekt – prezentacja

Na początku czerwca odbyły się w naszej szkole egzaminy. Podobnie jak w ubiegłym roku wszystkie, poza egzaminem ustnym z edukacji wczesnoszkolnej, odbyły się jednego dnia. Tym razem Amelka poradziła sobie z zadaniami zdecydowanie sprawniej niż w ubiegłym roku, co nie oznacza że wszystkie zrobiła bezbłędnie. 😉 Niektóre polecenia źle zrozumiała, w innych czegoś nie zrobiła bo “zapomniała jak to się robiło” ale wyszła z sali raczej zadowolona z siebie. A angielski ustny i pisemny były dla niej wręcz przyjemnością.

W ramach egzaminu ustnego z edukacji wczesnoszkolnej Amelka miała przygotować prezentację na wybrany temat i w tym roku “padło” na książki, a konkretnie na “Historię książki od tabliczki do czytnika”.

W ramach przygotowań do prezentacji zorganizowałyśmy i oczywiście wzięłyśmy udział w lekcji muzealnej “Jak powstaje książka?” w Muzeum Drukarstwa, gdzie mogłyśmy m.in posłuchać o Gutenbergu i jego wynalazku oraz obejrzeć materiały piśmiennicze z różnych epok oraz czcionki drukarskie. Na jednych z zajęć w domu kultury Amelka ulepiła też glinianą tabliczkę na wzór tych używanych przed wiekami i wyryła na niej napisy pismem prawie-klinowym 😉

W dniu prezentacji wyposażona w lapbooka widocznego na zdjęciu i wspomnianą wcześniej glinianą tabliczkę, a także pergamin z repliką Amerykańskiej Deklaracji Niepodległości i czytnik Kindle pożyczony od taty, opowiadała o książkach rękopiśmiennych, drukowanych i elektronicznych. Jej prezentacja bardzo się spodobała a lapbook na prośbę wychowawczyni zostawiła w szkole, by inni też mogli z niego skorzystać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.