Skip to content

Jak wspierać rozwój dziecka w wieku 6-13 lat?

converter

 

 

“Jak wspierać rozwój dziecka w wieku 6-13 lat?” to kompendium wiedzy na temat tego, jak stworzyć z dzieckiem dobrą relację, jak pomagać mu w zdobywaniu wiedzy i jak budować jego samodzielność i odpowiedzialność. Książka ta zawiera również mnóstwo wskazówek ułatwiających pogodzenie obowiązków szkolnych, które zajmują dzieciom coraz więcej czasu, z życiem rodzinnym.

Autorzy poruszają wiele tematów, od wyboru szkoły, poprzez motywację, zarządzanie czasem, potrzeby dziecka, strategie uczenia się, dobre i złe nawyki, aż po planowanie wolnego czasu.

Wstęp przewodnika poświęcony jest tematyce posyłania do szkół dzieci sześcioletnich, które zwykle są gotowe na to, by się uczyć, tylko nie zawsze są gotowe na to, by przystosować swoje zachowanie do szkolnych wymogów. W pierwszym rozdziale znajdziemy też opis różnych form nauczania, a więc poza szkołami systemowymi także szkoły montessoriańskie, waldorfskie, demokratyczne oraz edukację domową.

Państwo Minge zauważają przy tym, że zarzuty przeciwko edukacji domowej, czyli m.in. odizolowanie czy też chowanie dzieci pod kloszem albo ryzyko zahamowania ich rozwoju okazują się bezpodstawne, jeśli przyjrzeć się wynikom badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, gdzie zjawisko “homeschoolingu” jest dużo popularniejsze niż u nas.

Ta książka to pozycja dla tych rodziców, którzy nie mają czasu na czytanie wielu książek traktujących o wychowywaniu dzieci a chcieliby wspierać dziecko w jego nauce szkolnej i pozaszkolnej. Rzeczywiście trafia w “samo sedno” przedstawiając wiele ważnych zagadnień zwięźle i rzeczowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.