Skip to content

Listopadowe atrakcje – cz.2 – Festiwal Słodyczy i Czekolady

W piątek, 13 listopada, byłyśmy na Festiwalu Słodyczy i Czekolady, który odbywał się po raz drugi w Pałacu Kultury i Nauki.

Początek zaplanowany był na godzinę 12:00 i na kwadrans przed południem była już spora kolejka do wejścia. Mimo to, dosłownie dwie minuty po 12:00 podziwiałyśmy już torty, cukierki, ciasteczka i desery.2015-11-13 12.23-horz

Na miejscu można było spróbować wielu wyrobów, w tym belgijskich czekolad, lodów, ptasiego mleczka, kawy i wielu innych pyszności. Przy okazji można również było zakupić akcesoria do pieczenia i dekorowania ciast, babeczek i pralinek. W sprzedaży były również wypieki takie jak rogale marcińskie, makaroniki oraz wyroby czekoladowe w najprzeróżniejszych kształtach, zaczynając od świątecznych mikołajów i bałwanków a na tabletach i komórkach kończąc.

Miałyśmy okazję wzięcia udziału w warsztatach dekorowania tortów dla dzieci. Mogłyśmy stworzyć nasze własne dzieło z masy cukrowej. Tak powstał Minionek.

min-horz

 

Na Amelce największe wrażenie zrobił pokaz produkcji cukierków i lizaków, czekoladowe fontanny, z których można było czerpać do woli, torty z bohaterami bajek i oczywiście czekoladowa makieta z kolejką przygotowana przez mistrzów z Wedla.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.