Skip to content

Metalowy recykling czyli Galeria Figur Stalowych

Pruszków, a dokładnie Skup Złomu Przy Czołgu, to miejsce które odwiedziliśmy w pierwszą sobotę października. To właśnie tam, zaledwie kilka kilometrów od Warszawy, znajduje się wystawa figur inspirowanych m.in. postaciami z filmów i bajek. Obok Minionków, transformersów czy Batmana znajdziemy tam również modele aut i motocykli oraz figury sławnych ludzi.

Pomysłodawcą projektu jest Mariusz Olejnik, który wraz z kilkudziesięcioosobową grupą, konstruuje rzeźby z metali przeznaczonych na przemiał. Większość eksponatów, które można obejrzeć w galerii jest wprost imponujących rozmiarów. Zostały one wykonane z dużą dbałością o szczegóły i naprawdę jest co podziwiać, choć trochę szkoda, że nie ma tam przy okazji żadnych informacji o tym jak powstały te konstrukcje. A ja chciałabym wiedzieć m.in. z ilu nakrętek od śrub składa się np. ten umięśniony dżentelmen ze zdjęcia poniżej.

 

fig

 

Z pewnością dużą zaletą tego miejsca jest to, że figur można bez obaw dotykać: poklepać pingwiny z Madagaskaru, schować się pod peleryną Batmana a nawet wsiąść do auta i pokręcić kierownicą. Dlatego też chociaż bilety nie należą do najtańszych to, według mnie, warto się tam wybrać. My spędziliśmy w Pruszkowie prawie dwie godziny choć eksponaty ustawione są na stosunkowo niedużej powierzchni i całą galerię da się, “na szybko”, obejść w 2-3 minuty 😉 Dodatkową atrakcją jest sam skup złomu, a konkretnie góry odpadów metalowych: aut, beczek, bankomatów itd. i oczywiście czołg stojący tuż przy bramie wjazdowej.

 

gfs

 

W przyszłym roku, w Krakowie, ma zostać otwarta druga taka galeria. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.galleryofsteelfigures.com

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 komentarze “Metalowy recykling czyli Galeria Figur Stalowych”