Skip to content

Nasze mini projekty czyli pierwsze próby z lapbookami

Ostatnio postanowiłyśmy wypróbować lapbooki, jako formę systematyzowania i utrwalania wiedzy na konkretny temat. Naszym pierwszym tematem była “Polska”, w ujęciu patriotyczno- geograficznym. Stworzyłyśmy bardzo prostego w formie lapbooka, żeby zobaczyć, czy pomysł chwyci i czy będziemy miały ochotę pracować w ten sposób.

pol

Kiedy już się okazało, że to może być rzeczywiście całkiem zabawne – zabrałyśmy się za tworzenie nowego lapbooka. Ten drugi projekt przygotowywałyśmy trochę dłużej, głównie dlatego, że temat jest mało popularny w tej grupie wiekowej i trudniej mi było znaleźć materiały. Posiłkowałam się więc materiałami anglojęzycznymi i tak powstał nasz pierwszy projekt dwujęzyczny. 🙂 Tematem tego lapbooka była klasyfikacja zwierząt. Niestety na polskich stronach internetowych trudno znaleźć proste grafiki pokazujące różnice między kręgowcami – dużo łatwiej o materiały na temat różnic w budowie układu krwionośnego czy nerwowego niż proste rysunki ukazujące podstawowe cechy różniące ptaki od gadów czy ssaków. Do tego lapbooka będziemy stopniowo dokładać kolejne elementy. W niektóych zakładkach mamy jeszcze miejsce na dodatkowe informacje o zwierzętach.

swiatzw

 

W przygotowaniu mamy jeszcze lapbooka o wulkanach ale ten jest jeszcze w powijakach. 😉

Jeśli ktoś chciałby spróbować to zachęcam do zajrzenia na stronę z szablonami do lapbooków – niesamowicie ułatwiają przygotowanie projektu i sprawiają, że jest o wiele bardziej przejrzysty i interesujący, przynajmniej jeśli chodzi o formę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 komentarze “Nasze mini projekty czyli pierwsze próby z lapbookami”