Skip to content

“Przepraszam pana bardzo, a kiedy tu się kończy przerwa?” czyli o Centrum Nauki Kopernik

Ferie zimowe już prawie na półmetku. My spędzamy je w Warszawie, m.in w Centrum Nauki Kopernik. Byłyśmy już dwa razy i jutro też idziemy. Na pewno nie po raz ostatni w te ferie.

Przy okazji przeglądania strony CNK natknęłam się na taki wpis:

“Pewien nauczyciel, podczas zwiedzania Centrum Nauki Kopernik, zadał animatorowi trudne pytanie: „Przepraszam pana bardzo, kiedy tu się kończy przerwa?”.  Pytanie, choć zaskakujące, jest jednak całkiem naturalne i domaga się odpowiedzi, która z szacunkiem i powagą potraktuje wątpliwość wyrażaną przez wielu zwiedzających, nie tylko nauczycieli, ale również rodziców i wychowawców.”

Muszę przyznać, że ja po przeczytaniu tego pytania na moment po prostu zdębiałam. Potem przebiegło mi przez myśl, że to pewnie tylko inwencja twórcza autora tekstu, bo przecież nikt… Hmm, nikt? a może jednak? Kiedy opadło pierwsze zdumienie uznałam, że to całkiem zabawna anegdota. Podejrzewam jednak, że uczniowie tego nauczyciela nie widzą w tym nic śmiesznego. 😉 Polecam do poczytania cały artykuł pt.: Jak uczą się dzieci?

A wracając do meritum: niektórzy znajomi pytali mnie ostatnio czy dzieci w takim wieku jak moja córka, czyli 6-7-latki mają co robić w Centrum Nauki Kopernik. Sami, jak mówią, nie wybrali się jeszcze z dzieckiem, bo odstraszyły ich swego czasu długie kolejki. Odpowiadam im więc, że po pierwsze – warto kupić bilet online i ominąć kolejki. My mamy już kartę Klubu Kopernika a więc bilet roczny, w naszym wypadku dla dwóch osób (w cenie 180 zł), który wiąże się z pewnymi dodatkowymi korzyściami, m.in. uprzywilejowana kasa i specjalna oferta warsztatów ale można kupić też zwykłe bilety w cenie 27 zł (normalny) lub 18zł (ulgowy). Po drugie – CNK to świetne miejsce dla dzieci. I nie mówię tu o Galerii Bzzz! przeznaczonej specjalnie dla maluchów.

Oto ułamek tego co można robić w “Koperniku”.

DSC03520

Człowiek i środowisko

DSC03511

 

Wystawa czasowa – lustra i kalejdoskopy

DSC03311-horz

 

 

Strefa światła

DSC03503

Majsternia

DSC03505

To oczywiście nie wszystko. Jest jeszcze m.in. Teatr Robotyczny, Teatr Wysokich Napięć, wystawa Korzenie Cywilizacji, Park Odkrywców, Ogród na dachu, miniwarsztaty, galeria Re-generacja dla osób od 14 roku życia, galeria Bzzz! dla maluchów do lat 5 i w końcu weekendowe warsztaty familijne.

Czy muszę dodawać, że wniosek może być tylko jeden? Centrum Nauki Kopernik to po prostu największy i najfajniejszy plac zabaw w Warszawie 🙂

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.