Skip to content

Wybieramy szkołę

W związku z tym, że wybór odpowiedniej szkoły okazał się dla mnie nie lada wyzwaniem postanowiłam zacząć od odwiedzenia dwóch szkół  Montessori, które mieszczą się na tyle blisko naszego domu, że mogłybyśmy dojeżdżać tam kilka razy w tygodniu, gdyby zaszła taka potrzeba.

Na stronach internetowych tych szkół znajdują się specjalne formularze kontaktowe dla osób zainteresowanych zapisaniem dziecka do szkoły w ramach edukacji domowej więc skontaktowałam się z tymi placówkami właśnie w ten sposób.

Jakiś czas później otrzymopaałam telefon ze szkoły w Ursusie z propozycją spotkania z panią dyrektor.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pani dyrektor wyjaśniła mi m.in. jak będą wyglądały egzaminy, na jaką pomoc możemy liczyć w ciągu roku i w jakich zajęciach Amelka może brać udział nieodpłatnie. Po tym spotkaniu byłam na tyle usatysfakcjonowana ofertą tej szkoły, że nie szukałam już dalej.

W naszym przypadku w wyborze szkoły dużą rolę odegrała odległość – chciałam, żebyśmy miały bezpośredni kontakt z nauczycielami i dziećmi.

Opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej otrzymałam dopiero w czerwcu i wtedy też złożyłam do szkoły wniosek o edukację domową łącznie z wymaganymi oświadczeniami, że Amelka będzie przystępować do egzaminów i że zapewnimy jej w domu odpowiednie warunki do realizacji podstawy programowej. Na decyzję dyrekcji czekałam miesiąc, choć oczywiście po rozmowie z panią dyrektor nie spodziewałam się odpowiedzi innej niż pozytywna. Teraz możemy czekać na rozpoczęcie roku szkolnego 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.